Życie na Marsie? Trzy sztuczne wieże znalezione na czerwonej planecie

7
64
Wierze znajdują się w linii prostej. Zdjęcie pochodzi z Google Mars Map

Planeta Mars zawsze szokuje nas różnymi cudami, poszerzając nasz punkt widzenia na tę rzekomo opuszczoną planetę. Sztuczne wieże na Marsie to tylko jedna z wielu zagadek na liście. Co ciekawe, wszystkie są na tej samej linii prostej.

Trzy sztuczne wieże zostały opublikowane na kanale wideo YouTube zwanym mundodesconocido. Włącz napisy i obserwuj je, zanim ktoś to wideo zablokuje.

Wierze mogą być zbudowane przez inteligentne istoty. – Wszystko na to wskazuje.

Jose Luis, który administruje kanał, przeanalizował Czerwoną Planetę przy pomocy Google Mars Map. Podczas badań udało mu się odkryć fascynujący rząd gigantycznych sztucznych wież na powierzchni Marsa. Każda z nich mierzyła około milę, według Luisa.

Wierze znajdują się w linii prostej. Zdjęcie pochodzi z Google Mars Map
Wierze znajdują się w linii prostej. Zdjęcie pochodzi z Google Mars Map

Byłoby to niezwykłe osiągnięcie architektoniczne, ponieważ najwyższy budynek na Ziemi jest tylko o połowę mniejszy niż te tajemnicze wierze rozmieszczone w takiej samej odległości od siebie.

Google wykorzystuje informacje z Mars Global Surveyor (MGS) i jego instrumenty fotograficzne. Ten konkretny obraz przedstawiający wieże został zrobiony w 1999 roku. Tak więc wiele mogło się zmienić w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

Te wieże usytuowane są w rejonie Marsa zwanym Terra Meridiani. NASA wybrała dokładnie ten sam obszar co miejsce lądowania dla łazika Curiosity Rover . Więc sam ocenisz, czy to przypadek czy nie.

Wierze znajdują się w linii prostej. Zdjęcie pochodzi z Google Mars Map

Łazik mógł zostawić ślady u podstawy tych wież. Co więcej, jeśli uda nam się przeprowadzić załogową misję na Marsa, wieże te mogą dostarczyć nam niewiarygodnej wiedzy – o ile NASA nie ukryje danych badania tego regionu.

Teren, na którym znajdują się te wieże, znajduje się na równiku. Gdyby okazało się, że Mars miał mieszkańców, mogliby wykorzystać energię słoneczną, nawet gdyby byli bardziej oddaleni od Słońca.

Jeszcze bardziej zadziwiające jest to, jak te sztuczne wieże przetrwały tak długo. Mimo złowrogich warunków na Marsie jest to wręcz niewiarygodne, że tak wielkie, wysokie konstrukcje wyglądają tak samo. Co więcej, może to sugerować, że ktoś nadal ich używa.

Jednak eksperci NASA , którzy obecnie badają powierzchnię Marsa , twierdzą, że struktury są tylko formacjami skalnymi.

Mówią, że wszystkie te odkrycia są efektem pareidolii – zjawiska, w którym mózg generuje obraz podobny, który kiedyś był nam już widziany. – Ale czy jest to sensowne wytłumaczenie NASA? Chyba najprostsze i najgłupsze jakie mogli wymyślić. Skoro przyznali się, że obiekty istnieją, późniejsza misja Curiosity wylądowała w ich rejonie a ich zdjęcia z powierzchni nie trafiły do internetu. Jak tu można mówić,  że NASA niczego nie ukrywa przed opinią publiczną?…

Z drugiej strony autor i wielu innych uważa, że ​​to nie przypadek. Szczególnie, że rzekome wieże zdają się wykazywać oznaki zaawansowanej technologii. Wizualnie są rozstawione w tej samej odległości od siebie, mają taki sam kształt i wysokość.

A może Tobie uda się dostrzec coś niesamowitego na Marsie?
https://mars.nasa.gov/maps/explore-mars-map/fullscreen/

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
lokalny Panoramixkeriwalek54SikorkaAdmin Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lokalny Panoramix
Gość
lokalny Panoramix

Bujda na resorach. Za chwilę nasawcy znajdą na marsie kamień z innej planety. To dopiero będzie odkrycie

walek54
Gość
walek54

zdecydujcie sie „wierze” czy „wieże”

Sikorka
Gość
Sikorka

Bajki Bajki Bajki
Uwierze jak zobaczę a to co widze to grafika komputerowa

bojokura
Użytkownik
bojokura

Proszę popatrzcie na cienie i porównajcie te z góry i boku . Grafik robi sobie jaja