watykan sfera w sferze

Trwają zaciekłe boje na forach internetowych związane z tym tematem. Dlatego ten zaciekle atakowany temat postanowiliśmy przedstawić w formie filmu.

Jak widać w wielu regionach świata dobrze wiedzą gdzie żyjemy:

Watykan:

Londyn:

Nowy Jork:

Dublin siedziba ONZ: itd, itp…

Część 1

Część 2

Część 3

9
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ttteis77PasibrzuchKamil Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil
Gość
Kamil

Ludzie zyją na zewnątrz ziemi narażeni na szkodliwe promieniowanie kosmiczne dlatego zyją krótko. Nasi bogowie żyją wewnątrz ziemi chronieni przez grubą skorupę ziemska dlatego zyją bardzo długo lub wiecznie. Wulkany i trzęsienia ziemi to efekt lub uboczne odpady ich egzystencji. Watykan i elity dobrze o tym wiedzą. Budują pomniki lub symbole bogów i coraz częściej buduja podziemne miasta czego efektem są niezrozumiałe odgłosy słyszane na całym swiecie. Myślę, że dobrze podsumowałem rocze artykuły 🙂 Pozdrawiam

ttteis77
Gość
ttteis77

jeżeli poprą to doświadczeniem ze złudzeniem optycznym „co jest możliwe” od „wewnątrz”, uwierzę. jeżeli słońce jest oddalone o ileś mln km, złudzenie pojawia się od wysokości. wschód jak i zachód słońca tarcza jest większa niż pod innym kontem, chociaż upływ czasu to tylko kilkanaście godzin pomiędzy wschodem a zachodem. To nie są miesiące, a godziny powiększenia, pomniejszenia tarczy słońca, gdzie przecież duży obiekt nie może zmienić pozycji, a mniejszy obraca się wokół niego. to by znaczyło że tak po prostu słońce przybliżało i oddalało się w kilka godzin, a raczej ziemia od – do słońca. gdzie znamy pory roku i… Czytaj więcej »

ttteis77
Gość
ttteis77

czy to dziwne, że tarcza słońca przybliża i oddala się o ileś mln km w ciągu zaledwie kilku godzin do, od ziemi?. rozmiar i odległość jest ta sama i powinna pozostać ta sama, a jednak dochodzi do zjawiska przybliżenia i oddalenia w ,godzinach a nie miesiącach. to jest normalne?, czy to złudzenie optyczne? czy świat jest zakłamany i zatajają prawdę?. Jeżeli jest to złudzenie optyczne, chciałbym poznać wytłumaczenie.

Kamil
Gość
Kamil

Uważam, że atmosfera jest pewnym rodzajem soczewki. O wschodzie i zachodzie grubość atmosfery jest większa i słonce widać większe. W południe przy najcieńszej atmosferze słońce widać mniejsze.

ttteis77
Gość
ttteis77

tylko, jakiego kształtu?, wklęsło-wypukła?, jeżeli tak to kąt słońca w względem obserwatora, soczewki nie ma znaczenia bo odległość jest ta sama niezależnie od kąta padania. chyba że będzie innego kształtu „wymiarach”. więc pytanie brzmi, jakiego kształtu jest soczewka. i dlaczego, przybliża obraz na horyzoncie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Soczewka#/media/File:Soczewka2.svg w ciągu kilku godzin ziemia słońce nie mogą się do siebie przybliżyć, to jest z byt dziwne. zbyt odległy dystans na tak krótki czas. czy nagrzanie, schłodzenie soczewki powoduje przybliżenie lub oddalenie obiektu? jeżeli soczewka ma inne wymiary to gdzie, jak je zaobserwować? czy soczewka w całości jest tej samej grubości, czy miejscami grubsza i… Czytaj więcej »

Kamil
Gość
Kamil

Też jestem ciekawy jaki rodzaj soczewki w tym przypadku byłby trafny. Jednak nie widzę innego rozsądniejszego wyjaśnienia.

Pasibrzuch
Gość
Pasibrzuch

Zawsze mnie ciekawiło jak to jest że księżyc widziany w USA jest sporo większy od tego widzianego w Polsce. Przecież księżyc znajduje się w stałej odległości od Ziemi która ponoć jest kulą. Widać okłamują nas z wieloma rzeczami.

ttteis77
Gość
ttteis77

jeżeli staniesz przy oknie, skupisz wzrok na jednym punkcie (np: na drzewie oddalonym o kilkadziesiąt metrów i cofniesz się, zobaczysz jak obraz się przybliża. to jest złudzenie optyczne spowodowane ramą okna, ponieważ obraz się skraca, przycina. Księżyc jako satelita, może mieć jak każda planeta elipsę. co dziwne, słońce jest w centrum jak ustalono a ziemia krąży wokół słońca. co więc dziwne to zjawisko jest to o czym piszę, na horyzoncie przybliża. księżyc przy obrocie ziemi może zmienić na swojej elipsie położenie a tym samym oddalenie lub przybliżenie. po prostu, stawianie pytań jest oczywiste. Ale gdyby okazało się że nie da… Czytaj więcej »