Żyrinowski: W czerwcu wybuchnie wojna! „Polaków rozstrzelają, Polskę spalą”

Władimir Żyrinowski udzielił wywiadu Fakt24.pl. Usłyszeliśmy od niego przerażające słowa. Nakreślone przez niego scenariusze zdarzeń w Europie muszą budzić grozę zwłaszcza wśród Polaków. Ten wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy pozwolił sobie na niedopuszczalne groźby. Mówił, że w sytuacji wybuchu wojny (która rzekomo jest nieunikniona i ma wybuchnąć już w czerwcu) połowa Polski będzie spalona, a Polacy zostaną rozstrzelani. Słowa bulwersują tym bardziej, że Żyrinowskiego toleruje Kreml i za podobne dywagacje włos mu z głowy nie spadnie

Wojna Polska

Fakt24.pl: W naszym kraju istnieje przekonanie, że nie lubi pan Polski i Polaków. Skąd, pańskim zdaniem, wzięło się takie przeświadczenie? 

– W Rosji nie ma antypolskich nastrojów, choć w całej swojej historii Polska zawsze trzymała się wrogów Rosji: Szwecji, Niemiec, Francji i Litwy. Nigdy nie byliście po stronie Rosji. Zawsze znajdowaliście się wśród tych, którzy z nami walczyli. Oddaliśmy wam wschodnie ziemie Niemiec, teren Polski się powiększył. Gdybyśmy byli w dobrych relacjach, oddalibyśmy wam również cały zachód Ukrainy. Zazwyczaj sąsiedzi żyją za sobą źle, ale przecież mamy sporo wspólnego – słowiańskie korzenie – ale Polska z jakiegoś powodu woli być na usługach USA.

Fakt24.pl: A gdyby nasze stosunki były lepsze?

–  Gdybyście byli kiedyś ze Związkiem Radzieckim, a teraz z nową Rosją, wasza sytuacja wyglądałaby o wiele lepiej. W najbliższym czasie rozpęta się konflikt lokalny pomiędzy Rosją a Niemcami. Gdzie? Znów na terenie Polski! Niemcom będzie szkoda swojej ziemi, swoich miast i ludzi, Rosjanom swoich terenów, więc walki odbędą się na polskiej ziemi. Znów Polaków rozstrzelają, a połowę Polski spalą. Po co wam to wszystko?  Po co wam tarcza antyrakietowa? Czy nie rozumiecie, że w pierwszej kolejności wszystko zostanie zniszczone w tych okolicach? Po co pomagacie Ukraińcom? Oni rżnęli Polaków! Biliście naszych kibiców, turystów. Robicie wszystko, by tylko zaszkodzić Rosji, to wy siejecie antyrosyjskie nastroje w całej Europie, w NATO. A Rosja nic do was nie ma.

Fakt24.pl: Pana zdaniem wszystkie problemy Rosji na arenie międzynarodowej wynikają z antyrosyjskich nastrojów Polaków. Europa zatem jest bez winy?

Europa od dawna ze wszystkim się pogodziła, to Polacy wciąż nie mogą się uspokoić. Polska znów i znów rozpoczyna tę dyskusję, prowokuje, podburza NATO. Jest wam na rękę, by UE oraz NATO miały złe stosunki z Moskwą, ale czy nie widzicie tego, że oni nie chcą! Z Europą już koniec, czy wiecie, że Stany Zjednoczone chcą przygotować rynek zbytu dla swojej produkcji? UE to ich konkurent, a strefa Schengen została stworzona, by emigranci zalali całą Europę. Nawet wasz papież, Jan Paweł II, również występował przeciwko nam. On został celowo wybrany na papieża, by szerzyć antyrosyjskie nastroje na świecie. Tak samo Donald Tusk, który nieprzypadkowo jest przewodniczącym Rady Europejskiej! To wszystko ma jeden cel – by wykorzystać polską nienawiść i skierować całą Europę przeciwko nam.

Fakt24.pl: Wspomniał pan o problemie emigracji. Czy istnieje jakieś rozwiązanie? 

– Nie ma żadnego rozwiązania. Musicie wszędzie powiesić tabliczki „Witajcie”. Polska, Austria, Węgry, Niemcy – wszędzie. Musicie przyjąć ich, oddać swoje hotele, ośrodki wypoczynkowe, akademiki, schroniska – wszystko. I oni będą mieszkać. Kiedyś Europa długo wykorzystywała Azję i Afrykę budując tam swoje kolonie, a teraz nastał czas zapłaty. Teraz oni będą eksploatować waszą ziemię.

Fakt24.pl: A jak Rosja radzi sobie z emigrantami?

– Przyjęliśmy Ukraińców: mieszkają, mają pracę. Innych nie przyjmujemy, tylko ich. Tych osiedlimy tylu, ile będzie trzeba. Lepiej byłoby od razu całą Ukrainę przyłączyć, póki jeszcze kraj nie jest ruiną, ale pewnie tak też się niedługo stanie.

Fakt24.pl: Powiedział pan, że Polsce opłacałaby się współpraca z Rosją. Jak?

Przecież proponuje wam: bierzcie zachodnią Ukrainę teraz, póki nie jest za późno. To wasza ziemia, to Polska. A wy z nimi romansujecie. To oni zabijali Polaków, to oni  mówią na was Lachy, a wy ich wspieracie razem z reżimem faszystowskim, który oni szerzą. Dla Ukrainy najgorszy wróg to Rosja i Polska, a wy traktujecie ich jak braci.

Fakt24.pl: W jaki sposób proponuje pan zająć tereny zachodniej Ukrainy? Pana zdaniem powinniśmy wypowiedzieć wojnę czy zrobić z Ukrainą to, co Rosja zrobiła z Krymem? 

– Oczywiście, to wasze tereny, czemu mielibyście z nich rezygnować? Po prostu wprowadźcie wojsko i Kijów nie powie ani słowa, oni z Donbasem sobie nie mogą dać rady. Łukaszenka mógłby też wam pomóc. Niech wasi żołnierze założą ukraińskie umundurowanie, wkroczą na Ukrainę, przecież tamci nawet się nie zorientują. Oni na Donbas nie mają sił, co dopiera mówić o zachodnich ziemiach. Powieście swoją flagę na Lwowem, Łuckiem, Iwano-Frankiwskiem, Tarnopolem,  Równiem. Nikt nawet nie będzie się sprzeciwiał, mieszkańcy się uradują i przyjmą was jak swoich. Rosja potrzebowałaby tylko korytarza, bezpośredniego połączenia pomiędzy Białorusią a Kaliningradem. To jakieś 80 km, więc powinniście nam ten teren oddać.

Fakt24.pl: Sytuacja na Ukrainie pozostaje wciąż trudna, czy może stać się przyczyną rozpoczęcia III wojny światowej? 

– Nie. Oni się umówili, tam na górze, w Nowym Jorku, zaznaczam, że ja w tym nie uczestniczyłem. III wojny światowej nie będzie, ale tzw. konflikt lokalny się szykuje. Niemcy napadną na Rosję, wszystko, jasna rzecz, będzie rozgrywało się na terenie Polski. Niemcy dostaną swoją ziemię – zachodnią Polskę, no a resztę będziemy zmuszeni zabrać wraz z krajami bałtyckimi oraz Ukrainą. Państwa europejskie wciąż będą borykać się z problemem emigrantów. Taka szykuje się przyszłość na kolejne kilka lat. I dla Polski w tej przyszłości nie ma miejsca.

Fakt24.pl: Kiedy pana zdaniem rozpocznie się wojna pomiędzy Rosją a Niemcami?

– Latem następnego roku.

Fakt24.pl: Skąd taka pewność?

Zostało już podpisane porozumienie, zgodnie z którym wojna rozpocznie się w czerwcu 2016 roku. Gdyby coś uległo zmianie, termin będzie wydłużony do czerwca 2017, ale to z pewnością stanie się w ciągu kilku najbliższych lat.

Fakt24.pl: Skąd ma pan takie doniesienia?

– Jeśli źródło się podaje, to ono znika. Co myślicie, że teraz nie wiadomo komu powiem skąd biorę taką informację i napiszecie o tym sensacyjną wiadomość? Czy uważacie, że jestem jakimś durniem, by chwalić się moimi źródłami?

źródło: Fakt

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Żyrinowski: W czerwcu wybuchnie wojna! „Polaków rozstrzelają, Polskę spalą””

 1. czerwiec? a ponoć w tym roku we wrześniu miała być …, coś mam wrażenie że nie militaria czy medycyna są najlepszym biznesem tylko czytanie portali informacji na necie….. a jak takie newsy straszne pojawiają się to człowiek czyta i czyta a kasa leci i leci pojedynczym jednostkom….

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ach! Jak pan kusi, panie Żyrinowski! 😛
  A tak poważnie… Wypowiedź pana Żyrinowskiego nie ma na celu nic innego, jak tylko: minimum – złamać Ducha Polskiego w wierności słuszności powziętej decyzji w sprawie pomocy dla Ukrainy, oraz wpojenia niepewności w związku z postanowieniami umieszczenia w Polsce tarczy antyrakietowej (niesamowicie zagrażającej Rosji w niesprzyjających okolicznościach) itp., zaś maximum – zgoda Polaków na zerwanie dobrych stosunków z Ukrainą poprzez PRÓBĘ (UE zaraz by na to zareagowała, szczególnie, że bliżej im do Polski, niż Rosji, a poza tym, Polska w przeciwieństwie do Rosji sama by sobie nie poradziła – oczywiście Rosja zostawiłaby nas na pastwę konsekwencji owej złej decyzji, ciesząc się, że ma o jednego wroga mniej, przy okazji skłucjąc członków wrogiego jej sojuszu) podboju Kresów, co dla Polski skończyłoby się FATALNIE.

  A po co panu Putinowi taki człowiek, jak pan Żyrinowski? – A no po to, aby zasiać ziarnko strachu, niepewności, chciwości – zwrócić się do ludzkiego czystego egoizmu, zastawić pułapkę na czyjąś słabość itp., a nuż można zyskać sojusznika, którego, gdy nie będzie potrzebny, się zlikwiduje lub chociaż skłócić wrogi sobie sojusz. Osoba Żyrinowskiego to tylko kukiełka Putina należąca do jego przedstawienia i raczej mało wiarygodna. 😉
  To jest gra, gra, w której wygrywa inteligentniejszy.

  Spokojnie, wojna w naszej Ojczyźnie jeszcze nam nie grozi. Poza tym, w lecie 2016r. przyjeżdża do Polski Papież. Znając dotychczasowe poczynania Papieża, możemy się domyślać, że choćby w Polsce się paliło i waliło, Papież nie zrezygnuje ze Światowych Dni Młodzieży, więc wraz z Papieżem do Polski przyjadą tłumy zagranicznych, co skutkuje tym, że gdyby nawet było ryzyko wojny w Polsce, będziemy chronieni przez inne kraje, ponieważ chroniąc nas, chronią jednocześnie swoją młodzież przyjeżdżającą do nas na ŚDM.

  I tak na koniec podsumuję swój komentarz:
  Podczas czytania powyższego wywiadu przyszedł mi na myśl pewien fragment Pisma Świętego, dość znany… – „Kuszenie Jezusa na pustyni”.
  Myślę, że każdy, kto zna ten fragment, wie dlaczego nasunął mi się on na myśl. 😉
  Formy kuszenia wydają się całkiem podobne…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Niestety problem jest o wiele bardziej złożony! Proszę uważnie analizować wypowiedzi polityków typu: Polska istnieje tylko teoretycznie a także wypowiedzi p. Żyrinowskiego. A teraz konkrety! Rosja widzi Unię Europejską jako kolejną próbę ze strony Niemiec stworzenia „Wielkich Niemiec”, w których inne narody miałyby pełnić funkcję wyłącznie służalczą, podobnie jak miało to miejsce w latach 1935-1939. Próba pokojowego wciągnięcia Polski do takiego aliansu z Niemcami w tamtym okresie nie powiodła się z różnych powodów. Projekt Unii Europejskiej jest niestety zawoalowaną próbą osiągnięcia podobnych celów Niemieć metodami gospodarczymi i politycznymi. W projekcie tym zakłada się, że za 2 pokolenia Polska nie będzie istniała ani jako samodzielne państwo, ani jako naród. Takie plany Niemiec nie odpowiadają Rosji z przyczyn gospodarczych, militarnych i strategicznych. Na „teraz” Rosja może się zgodzić na to, aby UE (czyt. Niemcy) wzięły sobie większą część Polski i Ukrainy a reszta, włącznie z Łotwą, Litwą, Estonią oraz większą częścią Ukrainy ma należeć do Rosji. Plan ten ma zostać wprowadzany w życie w okresie najbliższych 3 lat. Ja wiem, że dla większości Polaków brzmi to jak czysta fantazja, ale do niedawna aneksja Krymu również wydawała się niemożliwa…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. „Polska zawsze trzymała się wrogów” o kim pan mówi.
  „Polska z jakiegoś powodu woli być na usługach USA” nie zapytał pan każdego Polaka.
  „Znów Polaków rozstrzelają, a połowę Polski spalą” A CZYJA TO WINA!, ZWYKŁEGO OBYWATELA KTÓRY CHODZI PO CHLEB DO SKLEPU NIE MAJĄCEGO IMMUNITETU POSELSKIEGO. CZY OSÓB RZĄDZĄCYCH I TYCH KTÓRZY RZĄDZILI PRZED NIMI.
  „Po co pomagacie Ukraińcom” kto pomaga, a kto nie pomaga.
  ” Robicie wszystko, by tylko zaszkodzić Rosji, to wy siejecie antyrosyjskie nastroje w całej Europie, w NATO” o kim pan mówi ? ZWYKŁYM OBYWATELU KTÓRY CHODZI PO CHLEB DO SKLEPU NIE MAJĄCEGO IMMUNITETU POSELSKIEGO. CZY OSÓB RZĄDZĄCYCH I TYCH KTÓRZY RZĄDZILI PRZED NIMI.
  ” Polska znów i znów rozpoczyna tę dyskusję, prowokuje, podburza NATO” O KIM PAN MÓWI. O ZWYKŁYM OBYWATELU KTÓRY CHODZI PO CHLEB DO SKLEPU NIE MAJĄCEGO IMMUNITETU POSELSKIEGO. CZY OSÓB RZĄDZĄCYCH I TYCH KTÓRZY RZĄDZILI PRZED NIMI, NAZWISKA PROSZĘ PANA NIE „POLSKA TO, POLSKA TAMTO” NAZWISKA!!!
  „a wy traktujecie ich jak braci” KTO??!!!!!!!!!! KTO!? pan POLSKA TO ZROBIŁ? TAK TO PAN POLSKA TO ZROBIŁ.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.